Gázolaj árak 605 Ft Benzin árak 607 Ft EUR 385.95 Ft USD 358.29 Ft CHF 390.47 Ft GBP 438.6 Ft

Fórum

Elektronikus Permetezési Napló

Létrehozta: Tom250 , 2023-03-20 22:53:07

Kedvencekhez Segítség

20 hozzászólás
Nincs profilkép
#20 Moderátor
2023-03-26 07:57:27

Moderálási elveink miatt törölve: 2023-03-27 10:39:38

Nincs profilkép
#19 Batka
2023-03-25 18:22:29

Válasz szanberg #16. hozzászólására

A koordinátákat google earthből ki lehet nézni, és senkinek sem hiányzik ez a szar.
Szerintem a többség még fel sem fogta, hogy ez mivel jár és nem is alkalmas arra, hogy teljesítse az adminisztratív követelményeket. Szóval vagy megtanulja vagy talál valakit, aki megcsinálja helyette (és gondolkodik is helyette úgy, ahogy eddig tette) vagy abbahagyja és eladja/bérbeadja, miután frankón megszankcionálják, mert éppen nem időben vagy megfelelően teljesítette az adminisztratív kötelezettségeit.

Nincs profilkép
#18 Batka
2023-03-25 18:16:15

Válasz szanberg #15. hozzászólására

Azért érdemes onnan elindulni, hogy a hazai szakigazgatás nagyvezíre méhész, és egy éve onnan indult ez az egész, hogy 3 nappal előre be kell jelenteni minden permetezést, mert akkor biztos nem lesz méhpusztulás,. Aztán azért a szakigazgatásban volt néhány épelméjű is , aki szólt hogy ez így nem lesz jó (szerintem egy sincs már a posztján...) de akkor is nyomták, hogy de igen , júli 1től kötelező lett volna az e permetezési napló, aztán persze jött a bukti, mert rájöttek hogy esetleg tényleg nem megy így. Na erre kitalálták ezt a felhigított szart, mert így a politika is elégedett lehet, a méhész megkapta amit akart. Aztán jött a nébih, hogy e gazda napló, annak meg úgy is része a permetezési napló, akkor már gyúrjuk egybe az egészet, és innen jön a káosz.
a gond pontosan azzal van, amiről te beszélsz, a parcellák megjelölésével. Mert ugye a gazd naplót az egységes kérelemben beadottakkal kellene összhangban lennie, csakhogy amíg azt be nem adták, illetve amíg elvileg lehet módosítani, addig ugye nem fix a parcella azonosító, mert ugye semmi garancia nincs arra, hogy ami tavaly 3-as volt, az idén is annyi lesz, illetve, mi lesz az új parcellákkal.
Szóval ahogy én tudom, amikor lezárul a beadási felület, a beadott kérelem parcelláit rátöltik az enaplóra, és kezdheted az egészet újra....
Én pillanatnyilag a saját táblaazonosítóimat adom meg, legyünk őszinték a koordináták meg ugye azért kellenek nekik, hogy könnyebben megtalálják a repce tábládat mintavétel szempontjából...
én a magam részéről inkább dolgozok utólag, mint kampányidőszakban, mikor inkább azzal kellene foglalkozni, hogy időben minden munka meglegyen, ráadásul nyugodtan, nem kapkodva lehet megcsinálni a naplót. de kinek hogy jobb.?!

Nincs profilkép
#17 Agrokópé
2023-03-25 15:05:37

Válasz szanberg #16. hozzászólására

Kordinátával egyszerűbb.
Az e-kerelmednél rá kattintasz az egyik tábládra, a közepén van a tábla sorszám. Oda teszed az egered a számra, és a jobb sarokban lesz egy x illetve y koordináta.
Be írod a Google-ba, hogy EOV.
Oda be helyettesíted az e kérelmes koordinátát, és be írod a petmetezési naplóba, amit ott helyettesítőként kaptál. Formátumnál a ,,dd,, válaszd, mert az helyettesíthető be.
Elsőre bonyolultnak tűnik, de akinek több hrsz egy föld, annak így sokkal egyszerűbb, illetve pontosabb.
2x megcsinálod és csípőből fog menni

#16 szanberg
2023-03-25 14:42:35

Válasz Batka #9. hozzászólására

Ja és persze mindehhez kellenek a hrsz-ek is!!!! Az összes.
Lehet koordinátákkal egyszerűbb, nem tudom, de nekem olyanom nincsen így marad a HRSZ.
Megpróbálom felvinni a táblákat kidolgozva előre, a rajzokat már kinyomtattam, azokon szereplő parcellák méretét rá írogattam, meg a táblák hétköznap használt neveit is pl.: Hidegvölgy, büdöskút, szégyenkút, középhegy....

Kuuvára nem hiányzott ez mondhatom...

#15 szanberg
2023-03-25 14:38:49

Válasz Batka #9. hozzászólására

Igen,de január 31-ig minden permetezést fel kell majd vinni, szóval lehet érdemes lesz naprakészen beküldeni és akkor megoszlik a munka.
Az a baj, hogy egy nap mondjuk lefújunk 6 táblát, ami mondjuk 7blokkba esik, meg 9parcella sorszámon van jegyezve.
Na itt a hétköznap használt tábla nevekkel semmit sem tudsz kezdeni, be kell lépni a támogatási kérelembe, megnézni a rajzokról a blokkazonosítókat parcella sorszámokat, az elejéről kinézni a pontos hektárokat két tizedes jegy pontossággal. Szóval pepecs munka.
Persze ahol 5tabla van ott egyszerű, nekem 146 parcella sorszámom akad, igaz ebből sok rét legelő állandó gyep a joszágtartás miatt.

Nincs profilkép
#14 Agrokópé
2023-03-25 14:28:50

Válasz banfaiimre #12. hozzászólására

Koordináta alapján kell felvinned. Ebben frankón elmondja az egész permetezési napló használatát.

https://m.youtube.com/watch?v=CDM-scRK8sA

#13 szanberg
2023-03-25 14:26:02

Válasz banfaiimre #12. hozzászólására

Tudsz hozzá adni hrsz-eket a parcelládhoz, meg úgy is lehet, hogy mondjuk kukutyin 0305/1-0305/7-ig.
Van egy ilyen lehetőség

Nincs profilkép
#12 banfaiimre
2023-03-25 14:14:39

Sziasztok! A táblaadatok felvitelét hogyan kell csinálni, ha az egységes kérelemben lévő tábla több helyrajzi számot foglal magában?

Nincs profilkép
#10 Anyuska
2023-03-22 09:04:55

Válasz Tom250 #6. hozzászólására
Tovább tartott a belépés, mint a permetezési napló elkészítése Nekem is. Nem egyszerű az biztos. Lenne egy kérdésem, ha valaki válaszolna! Ha beadtátok az elektronikus permetezési naplót, arról az ügyfélkapura kaptatok igazolást? Én egyenlőre csak annyit kaptam, hogy a beküldés sikeres volt, de se iktatószám se kinyomtatható igazolás!

Nincs profilkép
#9 Batka
2023-03-21 20:37:44

Válasz drónkövetelő #8. hozzászólására

Pillanatnyilag a permetezési napló csak és kizárólag a rovarölőszeres kezelések bejelentése miatt van nyitva. Az AÖP követése majd a következő fejezet lesz.

Nincs profilkép
#8 drónkövetelő
2023-03-21 19:36:15

Nekem ami nem világos miért nem lehet egyik levéltrágyát sem felvinni a naplóba??? Így pl hogyan követi az AÖP-ben a növénykondícionálók használatát. Számláról??? És ha megvettem de nem fújtam ki??? A baj csak az hogy erre senki nem tudja a választ. Megelőzte a kocsi a kordélyt...

#7 Tom250
2023-03-21 18:45:49

Válasz madle #5. hozzászólására

Tegnap egy fél óra alatt rájöttem én is hogy ott a hiba. smile laugh

örültem is hogy megoldottam, de hiába mert utána sem lehetett rögzíteni.. De az már az oldal hibája volt

Viszont ma már működik.

#6 Tom250
2023-03-21 18:41:39

Válasz Anyuska #4. hozzászólására

Na most nekem is sikerült!

Ettől függetlenül érdekes lesz ez az egész... Legalább a belépést egyszerűsíthetnék egy kicsit mert ez így elég hosszadalmas..

Nincs profilkép
#5 madle
2023-03-21 18:33:39

Válasz Tom250 #1. hozzászólására

Választottál előtte lévő menüben jogosultságot/kötelezettséget? Ott elvileg ki kell jelölni a permetezési napló vezetését, és utána tudsz rögzíteni területet. Ott a jogosultságoknál meg kiválasztod a permetezési napló vezetést.

Mindig nyomjatok a pipára mert ez semmit nem ment magától, 3x kezdtem újra. smile thumbup

Nincs profilkép
#4 Anyuska
2023-03-21 18:20:14

Válasz Tom250 #1. hozzászólására

Nekem ma sikerült! Működött!

Nincs profilkép
#3 Zoli1437
2023-03-21 11:49:16

Válasz Tom250 #1. hozzászólására
Valahol azt olvastam, hogy az egységes kérelem beadása után fogják automatikusan felvinni az alap adatokat. Addig meg folyamatosan változtatnak, alkalmazkodjon aki tud.

#2 Bárány
2023-03-21 11:33:49

Válasz Tom250 #1. hozzászólására

Régebben ment, de valamiért most nem működik. Több fórumon is áll a bál miatta.

#1 Tom250
2023-03-20 22:53:08

Van akinek már sikerült felvinni a Termőhely adatokat, nálam egyenlőre nem nagyon akar működni az oldal.. smile hammer

"Termőhely adatok rögzítése" ablakban minden kitöltve, a végén rányomok hogy "rögzít" és nem történik semmi.....smile thumbdown

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Változik az árstopos termékekre vonatkozó vásárlási limit
Nincs elég növényvédő szer Ukrajnában, visszaeshet az idei terméshozam
Avant 528+ rakodogep
Avant 528+ rakodogep

4.700.000 Ft

Claas Conspeed 8 - 75FC
Claas Conspeed 8 - 75FC

27.000 Ft

Négysoros zsaraboló,  töltögetőkapa
Négysoros zsaraboló, töltögetőkapa

300.000 Ft

1100 literes vegyszerező
1100 literes vegyszerező

350.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2023 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]