A svájci Surselva régióból indult útnak, most Budapest közelében járhat egy farkas, akit a Wolf Switzerland Group Facebook-posztja csak M237-es egyedként emleget – írja a Telex.

farkas

Megszokott, hogy a fiatal hímek elhagyják a falkájukat annak érdekében, hogy új területet keressenek, mielőtt elérnék az ivarérettséget, ami jellemzően 22 hónapos korukban következik be – fotó: pixabay.com

Az M237-es egyedet egy svájci kutatócsoport követi nyomon

A farkas egy év alatt légvonalban több mint hétszáz kilométert tett meg (természetesen a való életben ennél sokkal többet). Az M237-es Bécsnél megfordult, majd több kilométer megtétele után, a Fertő tótól délebbre lépte át a magyar határt.

A farkas által megtett táv még nem rekord

A farkas feltételezhetően 2021-ben született, és tavaly tavasszal indulhatott útnak. Megszokott, hogy a fiatal hímek elhagyják a falkájukat annak érdekében, hogy új területet keressenek, mielőtt elérnék az ivarérettséget, ami jellemzően 22 hónapos korukban következik be.

Az őshonos nagyragadozókkal foglalkozó egyesület szerint már korábban is előfordult, hogy követték egy-egy példány vándorlását, de azt ritkán lehet pontosan dokumentálni, hogy melyik farkas honnan indult, és hova jutott. Hozzátették: az M237-es által megtett táv még nem rekord, de már most az egyik leghosszabb út, amit egy farkas valaha megtett.

Európában a farkasok védett állatnak számítanak, a tagállamok kormányai azonban speciális körülmények között engedélyezhetik a kilövésüket.